Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Zakładamy ogród

Zakładamy ogród

Fengshui to chińskie słowo oznaczające szczęście, zdrowie, sukces. W Chinach zwolennicy tej nauki praktykują życie zgodne z siłami natury. Również w Polsce sztuka fengshui zdobywa coraz więcej zwolenników. Zgodnie z jej zasadami możemy urządzić mieszkanie, dom czy ogród.

Ogród Fengshui

Wiele osób po męczącym tygodniu pracy na weekend najchętniej wybiera się na działkę, do lasu, nad jezioro, czyli tam gdzie jest spokój, cisza i przyroda. Natura, zieleń, rośliny przynoszą ukojenie, samo patrzenie na drzewa, kwiaty uspokaja, przynosi ulgę zmęczonym całodzienną pracą przy komputerze oczom. Jeśli zaś mamy to szczęście i mieszkamy w domu z ogrodem watro pokusić sie i urządzić ogród zgodnie z regułami fengshui. Tak pomyślana przestrzeń promieniuje dobrą energią, która pozytywnie wpływa na podświadomość człowieka. Według starej chińskiej nauki fengshui natura, kosmos, człowiek i wszystko co go otacza tworzą jedną całość i wzajemnie na siebie wpływają. Siłę zaś która łączy te elementy Chińczycy nazywają chi. Energia chi daje radość życia, harmonię i równowagę, tak potrzebną w dzisiejszym szybkim, stresującym trybie życia. Chi jest jak strumień łagodnie wijący się zakolami, który harmonijnie przepływa przez życiową przestrzeń człowieka. Sztuka fengshui uczy jak wpływać na otoczenie poprzez kształty, kolory i dźwięki by zapewnić równomierny przepływ siły chi.

budowa sauny krok po kroku

Fengshui posługuje się symbolami i obrazami, samo słowo zapisane dwoma znakami w języku chińskim oznacza w dosłownym tłumaczeniu wiatr i wodę. Te dwa żywioły łączy ogromna siła, która może oddziaływać pozytywnie lub negatywnie. Łączy je również to, że człowiek nie jest w stanie do końca kontrolować zarówno wody jaki i wiatru. Według Chińczyków woda w ogrodzie jest niezbędna do wytwarzania pozytywnej energii. Najlepiej gdy jest to strumień spływający po łagodniej nawierzchni. Woda przyciąga zwierzęta, tym samym wnosi dodatkowe życie do ogrodu. Niezależnie jednak w jakiej formie woda znajdzie się w naszym ogrodzie, bardzo ważne jest by była ona zawsze świeża, czysta i jasna. Mętna, ciemna woda przyciąga sha - przeciwieństwo chi - negatywną, niszczącą siłę. Ogrodowe strumyki, oczka wodne w niezwykły sposób stymulują siłę chi, przez co pozytywnie wpływają na samopoczucie właściciela takiego ogrodu.

dodano dnia: 21 sierpnia 2007r.

Wasze komentarze

Jeszcze nie ma żadnych komentarzy do tego artykułu - bądź pierwszy!