Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Biorąc pod uwagę obecny boom budowlany, wielu z nas zastanawia się zapewne, czy posiadanie wypożyczalni sprzętu budowlanego to dobry interes. Pozornie wszystko wydaje się na to wskazywać. Wysokie ceny mieszkań sprawiają, że ludzie budują więcej domków, a mimo to nadal wznoszone są także osiedla bloków mieszkalnych.

Pomysł na biznes

Państwo i samorządy lokalne wykorzystując fundusze napływające z Unii Europejskiej inwestują w infrastrukturę - drogi, ulice, mosty, tunele itp. Dobra koniunktura gospodarcza napędza powstawanie średnich i dużych inwestycji przemysłowych. Firmy zajmujące się wykonawstwem najczęściej nie dysponują własnymi maszynami do transportu i budowy. Tylko największe przedsiębiorstwa inwestują we własny sprzęt, ale takich jest na razie na polskim rynku i tak niewiele.

Koszty budowy tarasu.

Ilość maszyn niezbędnych do sprawnego przeprowadzenia prac budowlanych jest ogromna. Po pierwsze istotny jest transport budowlany. Podczas trwania inwestycji trudno obejść się bez specjalistycznego sprzętu transportującego. Materiały budowlane są ciężkie, odznaczają się znacznymi gabarytami i są potrzebne w bardzo dużych ilościach.Tak więc ich transport wymaga nie tylko dużo siły i specjalistycznego sprzętu ale także czasu. Samo dostarczenie materiałów na placu budowy nie rozwiązuje problemu. Konieczne są zmechanizowane transportery materiałów, które znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę na budowie. Na starych filmach z okresu odbudowy Warszawy możemy zobaczyć jak robotnicy przenoszą na plecach cegły lub dźwigają kubły z cementem. Teraz takie widoki możemy jeszcze zobaczyć na budowach niewielkich obiektów takich jak domki jednorodzinne, garaże, małe magazyny lub pawilony. Sprawa komplikuje się jednak przy większych przedsięwzięciach budowlanych.

Materiały wykończeniowe - glazura.

Najwięcej pracy przysparza na wszystkich budowach transport betonu i jego wylewanie. W przypadku małej budowy ilość koniecznej mieszanki betonowej jest niewielka i można sobie poradzić używając niewielkiej betoniarki. Nie ma sensu użycie pomp do betonu, czy też masztów rozprowadzających. Przeciętne pompy do betonu mają średnią odległość tłoczenia 200 metrów, a te najnowocześniejsze, oparte na układzie pneumatycznym, umożliwiają przemieszczanie mieszanki betonowej w poziomie na odległość nawet 400 metrów. Jak widać w przypadku drobnych inwestycji budowlanych tak zaawansowane rozwiązania technologiczne mogą przysporzyć więcej kłopotu niż pożytku. Mimo to, nawet na małej budowie, sprzęt specjalistyczny jest niezbędny. Konieczny jest miedzy innymi zasypnik do betonu i żuraw budowlany, najlepiej żuraw przenośny. Rzadko można się obejść także bez kosza do betonu (obowiązkowo z rękawem) oraz wszelkiego rodzaju wciągarek.

Plusy wykańczania domu.

dodano dnia: 10 czerwca 2007r.

Wasze komentarze

Empty
25 Listopad 2014, 17:32
Gee whiz, and I thgohut this would be hard to find out.
Empty
25 Listopad 2014, 17:31
Gee whiz, and I thgohut this would be hard to find out.