Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Wykończanie wnętrz

Wykończanie wnętrz

Jedną z pierwszych i najważniejszych rzeczy, które robimy w nowym mieszkaniu, zaraz po jego kupnie, jest wybór podłogi oraz koloru i faktury ścian. Wybór podłogi powinien być starannie przemyślany, gdyż nadaje ona mieszkaniu charakter, styl, poza tym zostaje na wiele lat, nie można jej tak łatwo wymienić jak kupionych mebli czy zasłon.

Aranżacje wnętrz

Najbardziej popularne są z pewnością tanie i łatwe w utrzymaniu panele podłogowe. Podłoga taka jest trwała, odporna na zarysowania, a jej ułożeniem możemy zająć się sami. Bezklejowe panele układa się łatwo i szybko. Nie wymagają one również cyklinowania i lakierowania, co generuje dodatkowe koszty. Wybór odcieni oraz faktury jest bardzo szeroki, a wizualnie panele w niczym nie ustępują drewnianej podłodze. Minusem paneli jest odgłos jaki powstaje gdy się po nich chodzi. Niestety pianka, która jest oferowana jako podkład pod panele, nie redukuje powstającego hałasu.

Jaki wpływ ma instalacja elektryczna na bezpieczeństwo twojego domu?

Podłogi drewniane są bardzo eleganckie i dają poczucie przytulności. Jednak ich cena nie jest niska. Dodatkowo zapłacimy za jej ułożenie oraz lakierowanie, a dobry lakier to również spory wydatek. Wybierając deskę do mieszkania, trzeba przemyśleć specyfikację miejsca w którym ma ona leżeć. Do sypialni, czyli tam gdzie występuje małe natężenie ruchu, nadaje się miękkie drewno takie jak brzoza, olcha czy klon. W pokoju gościnnym, przedpokoju trzeba zastosować twardszy materiał, np. dąb czy jesion.

Jaki wpływ ma instalacja elektryczna na bezpieczeństwo twojego domu?

Wykładziny dają poczucie ciepła, przytulności. Można je, tak samo jak panele podłogowe, ułożyć samodzielnie. Najlepiej nadają się do sypialni, pokoi, w których mieszkają dzieci. Do wyboru mamy tworzywa sztuczne jaki i materiały naturalne. Wykładziny bardzo dobrze tłumią hałas i izolują cieplnie.

dodano dnia: 12 czerwca 2007r.

Wasze komentarze

Jeszcze nie ma żadnych komentarzy do tego artykułu - bądź pierwszy!