Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Wykończanie mieszkania

Wykończanie mieszkania

Drzwi zewnętrzne, to element domu czy mieszkania, który stanowi o tym czy będziemy czuli się w nim bezpiecznie. Dlatego przy ich wyborze powinniśmy wziąć pod uwagę takie cechy jak wytrzymałość, szczelność oraz to czy dobrze izolują akustycznie oraz cieplnie.

Drzwi i okna

Drzwi można podzielić na kilka kategorii, ze względu na to z jakiego zostały wykonane materiału. Mamy więc drzwi o konstrukcji drewnianej, stalowej, aluminiowej lub PCV. Największy wpływ na klasę drzwi mają: wytrzymałość konstrukcji, zastosowane zamki, okucia oraz dodatkowe zabezpieczenia. Zamki o najwyższej jakości są atestowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji. Najlepsze drzwi, renomowanych firm mogą kosztować nawet ok. 10 tyś. złotych.

przedsiębiorca budowlany.

Drugim ważnym elementem wykończenia domu są okna. Najbardziej popularne są okna PCV i drewniane. Te pierwsze, z pewnością kuszą przystępniejszą ceną. Również ich konserwacja jest łatwiejsza, wystarczy je tylko umyć. Głównym minusem takich okien jest fakt, iż tworzywa sztuczne reagują na zmiany temperatury, co w efekcie przekładać może się na kłopoty z otwieraniem, lub pogorszenie właściwości izolacyjnych i akustycznych. Oczywiście można zwiększyć izolację okien stosując specjalne folie okienne, które stabilizują klimat wewnątrz pomieszczeń. Zimą redukują utratę ciepła o 30 %, latem przeciwsłoneczne folie okienne ograniczają przenikanie ciepła przez szyby o 80%.

Czy warto instalować prysznic z głębszym brodzikiem?

Okna drewniane tworzą jednak bardziej przytulne wnętrza. Do wyboru jest wiele odcieni, a gdy dany kolor nam się znudzi, możemy pomalować okna na inny. Okna z drewna służyć mogą nam przez wiele lat, jednak co 4-6 lat trzeba je malować, by zapobiec uszkodzeniom oraz chronić je przed czynnikami atmosferycznymi. Najnowszą konstrukcją są okna z włókna szklanego. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością oraz wysoką estetyką. Jednak ich cena nie należy do najniższych.

dodano dnia: 12 czerwca 2007r.

Wasze komentarze

Myrene
23 Grudzień 2015, 05:22
Now that's sublte! Great to hear from you.
Myrene
23 Grudzień 2015, 05:21
Now that's sublte! Great to hear from you.
Myrene
23 Grudzień 2015, 05:20
Now that's sublte! Great to hear from you.
Revan
12 Październik 2015, 17:55
Wow! Great to find a post with such a clear measegs!
Revan
12 Październik 2015, 17:55
Wow! Great to find a post with such a clear measegs!