Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Własny dom - Zrób to sam

Własny dom - Zrób to sam

Coraz więcej słyszy się ostatnio o mających się obniżać cenach mieszkań. Podobno są one już tak wysokie, że nikogo nie stać na ich kupno. Sprzedają się jeszcze dość dobrze apartamenty o wysokim standardzie, ale coraz mniej osób stać na zwyczajne M3, czy M4 o powierzchni nie przekraczającej 75m2. Ceny, mimo to, nadal pozostają wysokie i kto wie, czy przepowiednie o ich spadku nie pozostaną wyłącznie w sferze fantazji.

Własny dom

Warto przyjrzeć się raportowi o cenach na rynku mieszkaniowym, aby zastanowić się, czy nie opłaca się skorzystać z opisanego poniżej pomysłu budowy przy pomocy sił własnych i wypożyczalni sprzętu budowlanego. Coraz większa rzesza Polaków orientuje się ze zdumieniem, że w takiej sytuacji dużo taniej niż kupować mieszkanie, jest wybudować własny dom. Na mieszkanie w centrum i tak stać bardzo niewielu, a ostatecznie w innych dzielnicach, czy pod Warszawą, to już nie tak wielka różnica.

Blaty z płytek ceramicznych.

Jeżeli i ty należysz do tych, którzy w trakcie poszukiwania mieszkania, uświadomili sobie, że za przeznaczoną sumę mogliby wybudować własny dom, mamy dla ciebie radę, która pozwoli nie tylko oszczędzić pieniądze, ale także trzymać rękę na pulsie w czasie budowy i upewnić się, że wszystko będzie wykonane zgodnie z planem. Zazwyczaj przystępując do budowy, gdy posiadamy już projekt i działkę, a wszystkie formalności zostały dopełnione, rozglądamy się za ekipą, której powierzymy wykonanie projektu. Innymi słowy poszukujemy pewnej i rzetelnej firmy budowlanej, która będzie dysponowała maszynami budowlanymi i odpowiednimi specjalistami. My proponujemy ci inne rozwiązanie. Wynajęcie maszyn budowlanych w wypożyczalni sprzętu budowlanego i zajęcie się budową na własna rękę. Nasza propozycja skierowana jest do tych, którzy w sprawach technicznych nie są zupełnymi laikami, a także mają pojęcie o ciężkiej pracy. Wcale jednak, wbrew pozorom, nie dotyczy wyłącznie zawodowców.

Balkon czy taras? - Aranżacja przestrzeni zewnętrznej.

Wypożyczalnia maszyn budowlanych jest obecnie w stanie zapewnić ci cały sprzęt od betoniarki, przez mini wywrotki, aż po agregaty hydrauliczne. Wystarczy zebrać grupę chętnych i sprawnych pomocników, załatwić pomoc jednego majstra i wziąć się do pracy. Oczywiście należy przed przystąpieniem do budowy uzupełnić swoje wiadomości, zasięgnąć porad specjalistów i w ogóle postarać się dowiedzieć jak najwięcej o technice i szczegółach. Jeśli jednak posiadamy dużo czasu i zapału, to praca przy budowie własnego domu może się okazać nie tylko oszczędnością, lecz również cenną nauką i radością.

Jakie maszyny są potrzebne na placu budowy?

dodano dnia: 11 czerwca 2007r.

Wasze komentarze

Wahyu
23 Grudzień 2015, 05:08
Life is short, and this article saved vaaluble time on this Earth.
Wahyu
23 Grudzień 2015, 05:07
Life is short, and this article saved vaaluble time on this Earth.
Wahyu
23 Grudzień 2015, 05:06
Life is short, and this article saved vaaluble time on this Earth.
Vipja
12 Październik 2015, 18:13
Well put, sir, well put. I'll celaitnry make note of that.
Vipja
12 Październik 2015, 18:12
Well put, sir, well put. I'll celaitnry make note of that.
Vipja
12 Październik 2015, 18:11
Well put, sir, well put. I'll celaitnry make note of that.
Miley
17 Październik 2009, 12:03
chce zrobic swoj projekt