Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Urządzamy łazienkę

Urządzamy łazienkę

Pierwszą, najważniejszą kwestią w planowaniu łazienki jest rozstrzygnięcie tego, jakie funkcje ma ona pełnić oraz jakie osoby będą z niej korzystać. Jeżeli mamy do dyspozycji dwie łazienki, każda z nich może pełnić inne funkcje, np. łazienka przy sypialni, gościnna.

Urządzamy łazienkę

Ważne jest również by dopasować ją do potrzeb użytkowników, np. dzieci lub osób niepełnosprawnych. Warto też dobrze rozplanować wyposażenie łazienki, jej układ, gdyż późniejsze ewentualne zmiany wiążą się z dużym nakładem pracy i sporymi kosztami.

najistotniejsze jest zaprojektowanie domu bezpiecznego.

Wanna czy kabina?

Niestety tylko nieliczni mają komfort posiadania dwóch lub więcej łazienek w domu. W "blokowiskach", czyli tam gdzie mieszka najwięcej osób, przeważnie jest tylko jedna łazienka i to w dodatku o małej powierzchni. I tu pojawia się pierwszy dylemat: wanna czy prysznic? Oczywiście najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest posiadanie obydwu, jednak w większości przypadków jest to niemożliwe. Natrysk to propozycja do bardzo małych łazienek oraz dla młodych, aktywnych osób. By zwiększyć użyteczność kabiny prysznicowej można zainstalować głębszy brodzik. Gdy zaś pod jednym dachem mieszkają dzieci i osoby starsze wanna będzie wyborem koniecznym. Jest to również dobra propozycja dla osób lubiących długie, relaksujące kąpiele. Kompromisowym wyjściem z tej sytuacji jest zainstalowanie przy wannie parawanu prysznicowego - to idealne wyjście by na małej przestrzeni połączyć wiele funkcji.

Jakie prawo budowlane będzie nas obowiązywać?

A może bidet?

Coraz bardziej popularnym urządzeniem w łazienkach staje się bidet, jednak zajmuje on sporo przestrzeni i często po prostu brakuje na niego miejsca. Rozwiązaniem może być zainstalowanie w umywalce sąsiadującej z toaletą specjalnej baterii z wysuwaną rączką.

za drogie mieszkania? Lofty - orginalne rozwiązanie

dodano dnia: 11 czerwca 2007r.

Wasze komentarze

Jeszcze nie ma żadnych komentarzy do tego artykułu - bądź pierwszy!