Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Pralka - w kuchni czy w łazience?

Pralka - w kuchni czy w łazience?

Jednym z pierwszych kroków w dorosłość jest kupno własnego mieszkania. A kiedy już to się stanie, przed nami kolejne wyzwanie - aranżacja wnętrza. Jeśli chcesz być oryginalny i stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim mieszkaniu, dobrze się przygotuj zanim rozpoczniesz remont.

Mieszkanie na miarę XXI wieku

Dziś w XXI wieku, gdy świat pędzi do przodu jak szalony, a mody zmieniają się jak w kalejdoskopie, trudno jest wybrać konkretny styl, bez obawy, że za kilka miesięcy, rok, dwa może być on już nie modny. Co więc wybrać, by wyróżnić się z tłumu i zachować świeży wygląd mieszkania na dłuższy czas?

Eleganckie łaźnie parowe w Warszawie

Zacznijmy od serca domu – kuchni. Od kilku lat bardzo modne jest łączenie kuchni z pokojem dziennym. Ostatnio developerzy praktycznie zawsze oferują kuchnie otwarte na pokój. Takie rozwiązanie daje dużo przestrzeni i możliwości aranżacyjnych. Jednak decydując się na aneks, dużo uwagi powinniśmy poświęcić wybierając szafki czy sprzęt AGD do zabudowy. Kuchnia musi przecież idealnie zgrać się z salonem, dwa pomieszczenia muszą stworzyć jedną, idealnie pasującą do siebie całość. Dla naszych gości widoczny będzie zlewozmywak i inny sprzęt, taki jak lodówka czy pralka. Nawet taki detal jak bateria zlewozmywakowa musi wkomponować się w stylistykę całego, połączonego wnętrza.

Eleganckie łaźnie parowe w Warszawie

Na szczęście wielu producentów, zarówno ceramiki, armatury, jaki i sprzętu AGD dba o to, by ich produkty wyglądały modnie, czasem nawet przypominają one małe dzieła sztuki. Wiele firm zatrudnia projektantów, by tworzyli całe linie stylistyczne urządzeń takich jak lodówka, kuchenki czy okapy kominowe.

A jaki styl wybrać? Klasyczny, nowoczesny minimalistyczny, a może ostatnio bardzo modny kolonialny? Jeżeli nie możesz się zdecydować, połącz wszystko twórczo w nowoczesnym eklektyzmie. Tu wszystko jest dozwolone. Najnowszy trend mówi, by łączyć style lat 50, 60 i 70 w jedną całość. Dla tego nowego eklektyzmu charakterystyczne są różne faktury, intensywne kolory, przedmioty o fantazyjnych kształtach wykonane z plastiku, materiałów imitujących drewno lub stal.

Jednak bez względu na jaki styl się zdecydujesz, musisz pamiętać o dodatkach. To one tworzą klimat wnętrza, jego niepowtarzalny styl. Zasłony, lustra, obrazy, a przede wszystkim oświetlenie jest bardzo ważne w aranżowaniu mieszkania. Pokój może zyskać zupełnie inny wymiar dzięki oryginalnemu dywanowi, stylowej komodzie czy podświetlanym półkom.

dodano dnia: 12 września 2007r.

Wasze komentarze

Diego
23 Grudzień 2015, 04:23
Artclies like this are an example of quick, helpful answers.
Diego
23 Grudzień 2015, 04:23
Artclies like this are an example of quick, helpful answers.
Diego
23 Grudzień 2015, 04:22
Artclies like this are an example of quick, helpful answers.
Sam
12 Październik 2015, 18:15
What I find so inenitstreg is you could never find this anywhere else.
Sam
12 Październik 2015, 18:14
What I find so inenitstreg is you could never find this anywhere else.
Samuel
05 Wrzesień 2012, 06:44
It's a rleief to find someone who can explain things so well