Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Ogród

Ogród

Wielu z nas marzy o ogrodzie, jednak jest to przywilej tylko mniejszej części obywateli posiadających dom poza miastem. Miejskie życie to zgiełk, hałas, blok przy bloku w betonowej dżungli, i tylko gdzieniegdzie wyłaniający się skrawek zieleni.

Ogród na balkonie

Jednak na przekór wielu przeciwnościom i mieszczuchy coraz częściej zakładają na swych balkonach piękne ogrody, szukając chwili relaksu tam gdzie kwitną kwiaty, drzewa, gdzie jest zieleń. Oczywiści im większy balkon czy taras, tym większe pole do popisu, jednak nawet na małym skrawku miejskiej przestrzeni można zaprojektować zieloną oazę i umieścić w niej rośliny ogrodowe. Dysponując większą przestrzenią możemy nawet zasiać trawę czy posadzić krzewy.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

Miejskie balkony można podzielić na dwa typy; słoneczne (strona południowa i zachodnia) i zacienione (strona północna). Balkony na których długo gości słońce szybko się nagrzewają, gdy dodatkowo jest to mało przewiewne miejsce kwiaty mogą szybko więdnąć, a słońce może wypalić w nich brązowe plamy.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

Przy dużych temperaturach dobrze czują się rośliny takie jak aksamitki, heliotropy (kwitną całe lato na fioletowo i niebiesko) czy pelargonie rabatowe. Rośliny te nie są wymagające, przetrwają też krótkotrwałą suszę. Cień nie sprzyja sezonowym roślinom, tu zaaklimatyzują się rośliny, które nie potrzebują dużej ilości światła, takie jak begonia bulwiasta, fuksje, kwitnące do pierwszych przymrozków, niecierpki czy popularne bluszcze. Problemem może okazać się również silny wiatr, szczególnie na wyższych piętrach. Tu sprawdzą się rośliny niskie, zwarte w swej budowie, takie jak pelargonia rabatowa, bluszczolistna "Sofie" czy żeniszek.

dodano dnia: 12 czerwca 2007r.

Wasze komentarze

Damien
23 Grudzień 2015, 03:33
This piece was cogent, wettw-rillen, and pithy.
Damien
23 Grudzień 2015, 03:32
This piece was cogent, wettw-rillen, and pithy.
Damien
23 Grudzień 2015, 03:31
This piece was cogent, wettw-rillen, and pithy.