Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Instalacje

Instalacje

Jednym z ważniejszych zabezpieczeń przy budowie domu, jest profesjonalnie wykonana hydroizolacja. Chroni ona budynek przed wodą i wilgocią, dzięki czemu jest on suchy i bezpieczny. By woda nie przedostawała się do domu, należy wykonać hydroizolację dachu, fundamentów, piwnicy oraz innych pomieszczeń narażonych na wilgoć.

Hydroizolacje

Bo gdy dostanie się ona do domu, następuje gnicie drewna, odpadanie tynków, korozja elementów ze stali. Dodatkowo wzrost wilgotności powoduje rozwój szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów, niekorzystnie wpływa na samopoczucie domowników, może powodować alergie czy choroby reumatyczne.

Luksusowe sauny fińskie z drewna cedrowego

Jeśli więc w miejscu gdzie chcemy postawić dom, występuje wysoki poziom wód gruntowych, lepiej zrezygnować z piwnicy. Budowa taka byłaby bardzo kosztowna, gdyż wymagałaby zastosowania izolacji ciężkiej, to znaczy osuszenia całego wykopu. Będziemy musieli za to wykonać hydroizolacje pionową i poziomą, które zapobiegają wnikaniu wody z gruntu, oraz kapilarnemu podciąganiu wody. Obie muszą być ze sobą szczelnie połączone. Należy również wykonać izolację przeciwwilgociową podłogi

dodano dnia: 10 czerwca 2007r.

Wasze komentarze

Jeszcze nie ma żadnych komentarzy do tego artykułu - bądź pierwszy!