Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Budujemy dom

Budujemy dom

Pierwszą i bardzo ważna rzeczą jaka powinniśmy ustalić - to gdzie chcemy mieszkać, w mieście czy poza nim. Kupno działki, to jeden z trudniejszych życiowych wyborów.

Kupujemy działkę

Gdy już znajdziemy wymarzone miejsce, przed dokonaniem zakupu musimy ustalić, kto jest prawnym właścicielem działki i czy nie jest ona przypadkiem zadłużona. Te informacje powinny być zawarte w księdze wieczystej ziemi, którą znajdziemy w sądzie rejonowym. Drugi istotny krok, to otrzymanie informacji o tym, czy na wybranym przez nas terenie można wybudować dom i jakie są warunki zabudowy. Trzeba też sprawdzić, czy teren jest uzbrojony, to znaczy czy posiada takie media jak prąd czy woda. Warto też ustalić jakiego rodzaju grunt nabyliśmy i jaki jest poziom wód gruntowych - może to zadecydować o tym, czy np. nasz dom będzie miał piwnicę. Bowiem koszt hydroizolacji pomieszczeń podziemnych, gdy poziom wód gruntowych jest wysoki, jest bardzo duży.

Po co komu termoizolacja?

To tylko garstka najważniejszych informacji o tym, co powinniśmy wiedzieć przed zakupem działki. Bardzo pomocny w takich sytuacjach może okazać się portal budowlany, w którym znajdziemy wiele cennych porad, inspiracji a także będziemy mogli przeczytać opinie innych na interesujący nas temat. Taki serwis budowlany to kopalnia wiedzy. W wirtualnym świecie znajdziemy wiele poradników dzięki którym łatwiej będzie nam dokonać wyboru zarówno samej ziemi jaki i typu domu.

dodano dnia: 12 czerwca 2007r.

Wasze komentarze

Vinky
23 Grudzień 2015, 04:39
If my problem was a Death Star, this article is a photon toerpdo.
Vinky
23 Grudzień 2015, 04:39
If my problem was a Death Star, this article is a photon toerpdo.
Vinky
23 Grudzień 2015, 04:38
If my problem was a Death Star, this article is a photon toerpdo.
Salman
12 Październik 2015, 18:19
Hey, that post leaves me feeling foishlo. Kudos to you!